fbpx

Gongpyong Office Plaza

SMDP STUDIO

SEOUL / SOUTH KOREA
2018

26 ofise sahip iki kule, perakende faaliyetlerine ayrılmış bir zemin kat ve toplam 7,850 metrekarelik bir yüzölçümüne sahip bir yer altı otoparkı. Gongpyong Ofis Plaza, Seul’un tarihi şehir merkezinde yer alan ve şehrin geleneğini son derece modern bir dokunuşla yeniden yorumlayan yeni bir mimari yapıdır.

Bu tasarımın arkasındaki fikir aslında, iki kulenin cephesi konseptini geliştiren uluslararası SMDP stüdyosundan tasarımcıya ilham veren ve moderniteye bir açıklık getiren geleneksel Kore mimarisidir. Özellikle pencereler, bu ikili yaklaşımın mimari tezahürüdür: bir yandan armatürlerin şekli eski geleneğin talepleriyle aynıdır.

Binanın dış kaplaması, birbirine zıt ama benzer iki yüzey malzemesinden oluşan uyumlu iç içe geçme deseniyle dikkat çekiyor: Nero’daki Calce serisinden seçilen tamamen şeffaf cama karşı tamamen kaplayan Laminam seramik plakalar.

Arkadaki fiberglas ile güçlendirilmiş 1000x3000mm boyutunda ve 3mm kalınlığındaki büyük seramik yüzeylerin hafifliği, atmosferik etkenlere mükemmel direnç ve plakaların aşınması sayesinde olağanüstü dayanıklılığı garanti eder.

Calce Nero

Dış  Cephe Kaplamaları
Calce, Nero
Laminam 3+

Uygulama Görselleri

İlgili referanslar

bir yorum bırakın

Sohbete Başla
Whatsapp Müşteri İletişim Hattı
ikinci el saat alan yerler
kpek kyafetleri
antika alanlar