fbpx

Porselen Dış Cephe

Porselen Dış Cephe Kaplama

Laminam yüzeylerin sonsuz uygulama olanakları. İster cepheler, duvar kaplamaları, iç mekan döşemeleri veya iç mekan döşemeleri olsun, plakalarımızın stil özellikleri ve kullanılabilirliğinin çok yönlülüğü, aynı zamanda zamansız zarafet ve aşırı işlevsellik ve dayanıklılıkla işaretlenen en yüksek estetik etkinin sonuçlarını elde etmeyi mümkün kılacaktır.

Dış Cephede neden lamınam tercih etmeliyiz?

Hava temizleme

İşlemde bulunan fotokatalizörün (TiO2) doğal etkisi sayesinde, güneş ışınlarına maruz kaldıklarında Laminam yüzeylerde bir tepkime oluşur, bu tepkimede aktif oksijen türleri (O2- ve OH-) kirletici malzemeleri oksitleyerek bozulmalarını sağlar ve bu malzemeleri çevre için zararsız hale getirir (örneğin NOx gazları su, karbon dioksit ve nitratlar gibi çözülebilir tuzlara dönüştürülür). Kirletici malzemelerin bu şekilde bozulması ile, Laminam üzerindeki

AMBIANCE işlemi hava kalitesi ve temizliğinde önemli bir iyileşme sağlar.

Üzerine dış mekan için AMBIENCE işleminin uygulandığı yaklaşık 150 metrekarelik bir dış mekan giydirme yüzey alanına sahip bir ev yaklaşık 1000 metrekarelik bir orman tarafından üretilenle aynı miktarda havayı temizler ve günde 30 km seyahat eden 11 otomobilin ürettiği miktarda NOx salımını azaltır.

Kendi kendine temizlik

Güneş ışınları ile Laminam yüzeylere uygulanan Titanyum Dioksitin birlikte etkisi ile üretilen aktif oksijen, pisliklerin ve kirli havanın birikmesi sonucunda oluşan geniş bir yelpazedeki organik maddelerin bozulmasını sağlar*. Pisliklerin doğal bir şekilde temizlenmesi, yine AMBIENCE işleminin sonucunda sağlanan bir özellik olan yüzeyin su emiciliği ile bir araya geldiğinde, yağmur suyunun dışarıdaki dikey yüzeylerde bir kendi kendine temizlik eylemi gerçekleştirmesini sağlar. Yüzeyin su emiciliği (yani küçük su temas açısı) nedeniyle sahip olduğu ıslanabilirlik özelliği pislik parçacıklarının düzgün yüzeyden kayarak ayrılmasını ve dolayısıyla kolaylıkla temizlenebilmesini sağlar. Böylece, Ambience işlemi Laminam levhaların estetik güzelliğini korurken normal temizlik işlemlerini de kolaylaştırır (bu da bakım maliyetlerinin azalmasını ve olağandışı temizlik işlemlerinin daha hızlı yapılmasını sağlar).

Antibakteriyel

Doğal fotokataliz sayesinde, güçlü bir oksitlenme süreci oluşturulur, böylece AMBIENCE ile işlenmiş yüzeylerde bakterilerin, küflerin ve mantarların oluşması ve çoğalması önlenir. Aktif oksijen türleri patojenlere saldırır ve sağlığa zararlı olmayan moleküllere (örneğin su, karbon dioksit ve tuzlar) dönüştürür. Çeşitli bakteri soyları üzerinde test edilen dış mekan uygulamaları için Ambience işlemleri sonucunda mikrop yükünde %99,9’a varan azalma gösterilmiştir. Bu da temizlikler arasında daha fazla hijyen sağlar.

referanslar

Sohbete Başla
Whatsapp Müşteri İletişim Hattı
ikinci el saat alan yerler
kpek kyafetleri
antika alanlar